Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Na terenie naszego nadleśnictwa znajduje się ścieżka przyrodniczo-edukacyjna i izba edukacyjna. Utworzone są one przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży.

Ścieżka edukacyjna „Poznaj tajemnice lasu"

     Wędrując po naszej ścieżce, zachowując ciszę, wytężając wzrok i słuch – dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o lesie i jego mieszkańcach. Ścieżka ma dwa warianty:

- Małych Odkrywców leśnych tajemnic zapraszamy na szlak czerwony – drzewa i zwierzęta zdradzą nam swoje imiona, dowiemy się jak zbudowany jest las, jak rośnie, co nam daje i jak trzeba go chronić. Długość szlaku czerwonego – ok. 2km.

- Na Starszych Odkrywców przyrodniczych zagadek czeka szlak niebieski. Powędrujemy lasem gospodarczym, dowiadując się, na czym polega gospodarka leśna. Odwiedzimy rezerwat i torfowisko – prawdziwe przyrodnicze perły, które podlegają ochronie. Obejrzymy barcie dla dzikich pszczół i bobrze nory. Długość szlaku niebieskiego – ok. 3,5 km.

     Rozumiejąc tajemnice lasu, będziemy potrafili go cenić, chronić i racjonalnie korzystać z wszystkich jego dobrodziejstw.

Izba edukacyjna

     Obszerna sala mogąca pomieścić 40 osób, zlokalizowana w budynku obok siedziby Nadleśnictwa. Wyposażona jest w rzutnik multimedialny i ekran, ekspozycje zabytkowych sprzętów leśnych, dermoplasty rzadkich zwierząt występujących na terenie Nadleśnictwa, zbiory biologiczne do rozpoznawania gatunków drzew, grzybów itp. Leśny klimat tworzą trofea zwierząt – poroża łosi, jeleni i saren, oręża dzików, skóry i czaszki, a także leśne znaleziska – zrzuty, fantazyjnie powykrzywiane konary, wnyki i inne ciekawostki.

     Istnieje możliwość prowadzenia zajęć warsztatowych, pogadanek i pokazów. Tematykę zajęć dostosujemy do zainteresowań odbiorców.