Aktualności Aktualności

XI Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych z okazji Dnia Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi 27 kwietnia 2018 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie odbył się XI Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych.

Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 2 w Grajewie, Biebrzański Park Narodowy oraz Nadleśnictwo Rajgród. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Grajewo.

Tegoroczna edycja imprezy odbyła się pod hasłem „Tworzywa sztuczne- dobro i zło".

Celem turnieju była promocja Międzynarodowego Dnia Ziemi, jako święta przyczyniającego się do wzrostu świadomości znaczenia dbania o środowisko naturalne, poszerzenia wiedzy o tworzywach sztucznych, zwrócenie uwagi na wartość edukacji ekologicznej oraz integrację międzyszkolną.

W turnieju wzięło udział 7 drużyn sześcioosobowych (3 dziewczynki i 3 chłopców) ze szkół znajdujących się na terenie powiatu grajewskiego. Drużyny musiały wykazać się zarówno wiedzą, a także sprawnością ruchową. Przydatna była też kreatywność, gdyż jedna z konkurencji polegała na stworzeniu oryginalnej fryzury i stroju, używając tworzyw sztucznych.

Po podsumowaniu okazało się, ze na podium stanęły następujące szkoły:

miejsce I- Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie,

miejsce II- Szkoła podstawowa nr 4 w Grajewie,

miejsce III- Szkoła Podstawowa w Rydzewie.

Na zakończenie każdy z uczestników, w ramach podziękowania za zaangażowanie, otrzymał nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Rajgród, Burmistrza Miasta Grajewo i Szkołę Podstawową nr 2 w Grajewie.